Skarpeciak.pl - Codzienność da się ubarwić skarpetkami!
Twoje konto
Twoje zamówienia
Przechowalnia

Jak składać skarpetki? Poznaj sprawdzone sposoby!

Cenisz sobie porządek w swoim domu? Z pewnością więc zwracasz uwagę na to, aby wszystko było idealnie i równo poukładane. Czy wiesz, jaki produkt potrafi być prawdziwym piekłem perfekcjonisty? Skarpetki! Niektórzy od lat szukają idealnego sposobu układania ich, aczkolwiek nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Jak składać skarpetki w taki sposób, aby nie zajęły dużo miejsca, a przy tym się nie pogubiły? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci sprawdzone sposoby!

Jak składać skarpetki?

Skarpetki nosisz codziennie, więc każdego dnia musisz po nie sięgać do szafy. Jak jednak znaleźć tę jedną parę, której szukasz, skoro ta część garderoby jest mocno nieforemna? Czy jest jakiś sposób na ułożenie skarpetek, który pomoże Ci je bardziej usystematyzować, a przy tym nie sprawi, że pogubisz pary?

Jak złożyć skarpetki? W kulkę!

Składanie skarpetek w kulkę to chyba najpopularniejszy sposób ich przechowywania. Jak to zrobić? Wystarczy, że złożysz skarpetki ze sobą, a następnie jedną z nich przeciągniesz na lewą stronę – tak, aby obie się w niej schowały. Nie jest to idealna metoda, ponieważ po pierwsze, skarpetki robią się nieforemne i musisz je trzymać w szufladzie lub koszyku, co nie wygląda zbyt estetycznie. Po drugie problemem może być też odnalezienie konkretnej pary. Dlaczego? Jeżeli skarpetki są złożone w postaci kulek, a w dodatku są odwrócone na lewą stronę, to może Ci zająć nieco czasu, zanim odszukasz te, których potrzebujesz do swojej stylizacji.

Jak ładnie składać skarpetki? Na płasko!

Niewiele osób wie, że skarpetki mogą być składane w inny, niż opisany przed chwilą sposób. Ta metoda pozwoli Ci zachować porządek w szafie, a także zdecydowanie zaoszczędzi Twój czas. Dzięki niej, wychodząc z domu, już nigdy nie będziesz w pośpiechu szukał potrzebnej Ci pary. Od czego powinieneś zacząć?

1. Weź jeden komplet skarpetek i połóż go na stole na krzyż – tak, aby pięta jednej skarpetki znajdowała się dokładnie na wysokości pięty drugiej.

2. Chwyć palce tej skarpetki, która znajduje się niżej i złóż je do środka krzyża, nie naciągając jej przy tym. Jeżeli ta część jest dłuższa, delikatnie zawiń ją pod skarpetkę. To może być podobne do ruchu zamykania koperty.

3. Następnie weź do ręki przeciwległy koniec skarpety, którą ostatnio dotykałeś i też złóż ją do środka.

4. Powtórz te ruchy z drugą skarpetką, dzięki czemu powinieneś otrzymać niemal równy kwadrat z dwoma luźniejszymi fragmentami.

5. Dwa pozostałe końce wsuń między niższe warstwy stworzone przez ułożone skarpety.

Po takim zabiegu w Twojej dłoni powinna znajdować się para skarpet ułożona w idealny kwadrat.

Skoro wiesz już, jak składać skarpetki, możesz zadbać o estetykę ułożenia swojej garderoby. Jeżeli chcesz się zaopatrzyć w wysokiej jakości skarpetki dla kobiet, mężczyzn lub dzieci, koniecznie odwiedź nasz sklep! W naszej ofercie znajdziesz nie tylko stonowane, ale także ekstrawaganckie modele. Z naszą pomocą zadbasz o detale tworzonych przez siebie stylizacji!

© Copyright 2018 by Skarpeciak.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep internetowy Shoper.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl