Skarpeciak.pl - Codzienność da się ubarwić skarpetkami!
Twoje konto
Twoje zamówienia
Przechowalnia

Jakie skarpety sprawdzą się najlepiej do garnituru?

Moda na ekstrawaganckie skarpety pojawiła się w Polsce już lata temu. Nie da się ukryć, że ten trend utrzymuje się od lat i nie widać końca takich tendencji. Dzięki temu, w różnych sytuacjach możesz się spotkać z ciekawymi rozwiązaniami. Pamiętaj jednak, że nie każde skarpety do garnituru będą pasować. Dlatego w poniższym tekście zebraliśmy zbiór przydatnych informacji, które pomogą Ci podjąć prawidłową decyzję.

Klasyka gatunku - ciemne skarpety do garnituru są zawsze odpowiednie

Jeżeli chodzi o skarpety do garnituru, musisz pamiętać, że pierwotnie używano niemal wyłącznie ciemnych modeli. Królowały oczywiście czerń, granat i intensywna szarość wpadająca w głęboki grafit. Kroje zawsze wychodziły powyżej kostki, skutecznie zasłaniając łydkę noszącego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie długości były spowodowane koniecznością ukrycia skóry podczas siadania. W takim kontekście skarpety do garnituru pełniły rolę uzupełnienia garderoby i miały raczej nie rzucać się w oczy. Z całą pewnością pamiętasz wiele sytuacji, w których niemal nie wyobrażano sobie, by ubrać inne skarpety niż czarne. W tej kwestii wiele się zmieniło i pogląd na ten temat bardzo ewoluował.

Różne modele i kroje skarpet - czy wszystkie mogą pasować do garnituru?

Obecnie moda na czarne skarpety, używane w każdej sytuacji, nieco usuwa się w cień. Wszystko za sprawą odważniejszego i bardziej kolorowego ubioru. Jeżeli zwrócisz uwagę na fakt, że takie przemiany zaczynają się od dodatków, to zauważysz, że szeroki wybór wyrazistych i stylowych projektów jest na wyciągnięcie ręki. Nie jest jednak tak, że wszystkie skarpety będą zawsze pasowały do garnituru. Pewne ramy stylu zostały zachowane i pomimo poluzowania w kontekście kolorystyki, niektóre granice są nadal nie do przekroczenia.

Po pierwsze, skarpety do kostki nie będą dobrze widziane w towarzystwie garnituru. Odsłaniają one skórę zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. To sprawia, że są nie do przyjęcia.

Sprawa podobnie się ma z białymi modelami, które po prostu są zbyt krzykliwe i gryzące się z pozostałą częścią ubioru. Choć w tej sytuacji jesteśmy w stanie wyobrazić sobie biały garnitur, który dobrze zgra się ze skarpetami, takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

Skarpetkowy savoir vivre

Przy decydowaniu jakie skarpety do garnituru warto zastanowić się chwilę nad zasadami savoir vivre. Ujmując temat całościowo, należy pamiętać o tym, że okazje oficjalne będą rządzić się nieco innymi zasadami niż okoliczności mniej formalne. Jednak, gdy chcesz przestrzegać wszelkich reguł powinieneś pamiętać o doborze skarpet pod kolor garnituru. Czerń, granat i grafit to najpopularniejsze barwy pasujące niemal zawsze. Co więcej powinny być one gładkie, tak, by nie rzucały się w oczy. Ponadto ogromnym faux pas jest sytuacja, w której nogawka spodni odsłoni gołą łydkę mężczyzny. Dodatkowo pamiętaj o częstej zmianie tej garderoby na świeżą. Nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, dla komfortu własnego i innych.

Garnitur, marynarka, koszula - kiedy zasady etykiety są najbardziej restrykcyjne?

Przechodząc do wyboru, jakie skarpety do garnituru sprawdzą się najlepiej, musimy zaznaczyć, że inne ograniczenia panują przy dobieraniu dodatków do samej marynarki lub koszuli. Zgodnie z definicją, za garnitur możemy uznać ubranie, na które składa się marynarka i spodnie. Bardzo często dodaje się do tego kamizelkę, która uzupełnia dwa pozostałe elementy. W związku z tym, nosząc marynarkę lub samą koszulę, możesz pozwolić sobie na zdecydowanie mniej formalne dobieranie skarpet.

Jakie skarpety do marynarki, a jakie do koszuli? Oto proste wskazówki

Przy wyborze skarpet do marynarki lub samej koszuli, możesz kierować się w zasadzie własnym stylem. Krzykliwa kolorystyka, krótkie kroje, a nawet dobieranie ich nie do pary przy zachowaniu podobnego stylu i długości. To wszystko jest wskazane i w żaden sposób nie jest ograniczane. Taka luźna elegancja to doskonały pomysł na mniej formalne spotkanie w towarzystwie przyjaciół, rodziny czy współpracowników. W taki sposób możesz się zaprezentować, wybierając się do restauracji czy na plażę. Jednak pamiętaj, że to wybór nieco inny niż w przypadku pełnego garnituru.

Jakie skarpety do garnituru? Pamiętaj o zachowaniu dobrego smaku

Oczywiście wszystko zależy od kontekstu, ale zaleca się, żeby kolorowe skarpety do garnituru współgrały z innymi dodatkami. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że znalezienie identycznego wzoru zarówno na poszetce, kamizelce i skarpetach jest wręcz niemożliwe. Dlatego podczas dokonywania selekcji, kieruj się barwą dominującą, która wkomponuje się w inne dodatki albo będzie do nich wizualnie nawiązywać. To zadanie może wydawać się trudne, jednak zapewniamy, że szeroki wybór skarpet da Ci wiele różnych możliwości i rozwiązań.

Dobry smak, czyli jaki? Czym się kierować podczas wyboru skarpet do garnituru?

Po pierwsze, rzuć okiem na swoją szafę i odpowiedz sobie na pytanie, jakie kolory w niej dominują. Jeżeli posiadasz garnitury w odcieniach grafitu i szarości, to właśnie takie skarpety będą do nich pasować. Dokładnie tak samo jest w innych zestawieniach kolorystycznych - na przykład w przypadku czerni, grafitu i granatu. Ważne jednak, żebyś nie ubierał identycznych skarpet. Warto zdecydować się na takie, w których dominujący kolor odpowiada temu, który króluje w Twojej garderobie, a pozostałe wzory ożywią nieco całość.

Szalone kombinacje z poszetką - tu możesz puścić wodze fantazji

Nieco więcej wolności możesz poczuć, dobierając skarpety do garnituru, inspirując się poszetką. Jej brawurowe i odważne kolory mogą zachęcić Cię do znalezienia podobnych wariantów skarpet. Dzięki temu zepniesz swój wygląd efektowną klamrą, która nie będzie się ze sobą gryzła.

Podobnie jest z muszką lub krawatem. Więc jeśli chcesz wyróżnić swoją osobę na nudnym bankiecie, albo gdy masz zamiar pokazać się z dobrej strony na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko kreatywne, to doskonały pomysł, żeby dodatki zestawić właśnie w taki sposób. Wprawne oko szybko zauważy, że nie jest to przypadkowe i błyskawicznie zrobisz dobre wrażenie.

Co mówi o Tobie odważne dobieranie skarpet do garnituru?

Tu sprawa jest bardzo płynna. Nie można jednoznacznie określić, jaka ekstrawagancja przy wyborze skarpet do garnituru będzie akceptowalna. To w dużej mierze zależy od kontekstu spotkania i tego, w jakim stopniu znasz pozostałe osoby na sali. Jeśli jesteś wśród przyjaciół, to z całą pewnością będzie to odczytane pozytywnie. Jeżeli towarzyszące ci osoby nie są Ci dobrze znane, a przyjęcie ma bardziej oficjalny charakter, to lepiej będzie sięgnąć po bezpieczniejsze koncepcje.

Czy jakieś kolory do garnituru są niedopuszczalne?

Tak naprawdę, powinieneś pamiętać głównie o tym, żeby unikać czystej bieli i skarpetek, które nie posiadają odpowiedniej długości. Oczywiście bardziej odważne zestawy są wcielane w życie, ale nie jest to zalecany sposób, zwłaszcza w bardziej oficjalnych sytuacjach.

Skarpetki do garnituru mogą wiele o Tobie powiedzieć

Dobierając nietypowe skarpety do garnituru, musisz liczyć się z tym, że w sposób nieświadomy uzewnętrznisz się przed każdym, który Cię zobaczy. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony warto pokazywać się jako osoba odważna i nie bojąca się przełamywać schematy, a z drugiej jako typowy uczestnik bankietu, jednak dzięki temu uwaga innych gości nie będzie skupiać się na Tobie, tylko na znajomym, który wybrał skarpety w łowickie koguty.

skarpety-garniturowe 

© Copyright 2018 by Skarpeciak.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep internetowy Shoper.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl